Новини

Відомий європейський спеціаліст провів семінар для тренерів УКСА

22-23 липня з дотриманням усіх карантинних обмежень Україну відвідав Алан Ніксон – відомий північноірландський тренер, що має категорію UEFA Pro. Спеціаліст працює в Ірландській футбольній асоціації та є ментором для багатьох тренерів, провівши безліч курсів у понад тридцяти країнах світу. Окрім того, Алан співпрацює з іншими національними федераціями, а також і сам є діючим тренером професійної команди з Північної Ірландії.

Метою приїзду спеціаліста до нашої країни стало навчання українських тренерів, зокрема і спеціалістів із академії УКСА. Онлайн-тренінг Алана Ніксона насамперед був присвячений закріпленню розуміння ключових моментів сучасного футболу та аналізу новітніх тенденцій.
Ніксон провів 4 сесії тривалістю півтори години кожна, приділивши час чотирьом важливим критеріям, якими має досконало володіти кожен висококласний спеціаліст.

1. Правильний підхід до формування графіка тренувань і технології організації тренувального процесу.

2. Шляхи освоєння нових навичок гравцями різного віку.

3. Удосконалення стійкості й ментальної сили футболістів.

4. Методи визначення таланту й рівня розвитку спортсменів.

На думку Алана Ніксона, тренери не повинні бути людьми, які вказують гравцям, що ті мають робити на футбольному полі. Натомість потрібно допомагати футболістам зростати інтелектуально й ставати всебічно розвиненими. Тому ще один аспект тренінгу був пов’язаний із тим, щоб розповісти вітчизняним коучам, як встановлювати максимально відкритий діалог із гравцями. Для цього потрібно заохочувати футболістів ставити питання на тренуваннях. Алан Ніксон вважає, що це допоможе гравцям самостійно, без підказок тренера приймати оптимальні рішення під час гри.

Також гість із Північної Ірландії наголосив на важливості власної тренерської філософії і її впровадженні в тренувальний процес. А всі вправи, які направлені на розвиток гравців, мають бути підпорядковані цій філософії та сприяти розвиткові футболістів. Нині ці базові принципи стоять на озброєнні всіх топових команд Європи й світу.
За словами українських спеціалістів, цей майстер-клас від фахівця світового рівня допоміг їм не лише розширити власні знання, а й зрозуміти суть найновіших розробок щодо організації тренувального процесу найпопулярнішої гри у світі.
Made on
Tilda